27.08.2019

Konkurs „Będę dostawcą NATO”

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ogłosiło konkurs „Będę dostawcą NATO”? Jak co roku agencje i bazy NATO, a także Kwatera Główna w Brukseli ogłaszają setki przetargów i poszukują dostawców:
żywności, sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego, mebli, wyposażenia obozów, usług informatycznych i budowlanych.
Niemal każda polska firma może znaleźć coś dla siebie wśród zamówień ogłaszanych przez NATO.  Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić ankietę umieszczoną na stronie:

https://www.gov.pl/web/przedsiebiorczosc-technologia/konkurs-bede-dostawca-nato

Konkurs polega na zaprezentowaniu swojego towaru lub usługi wraz z uzasadnieniem, dlaczego NATO powinno się nim zainteresować. Pięciu przedsiębiorców, których propozycja zostanie najwyżej oceniona,
otrzyma nagrodę w postaci refundacji kosztów opłaty konferencyjnej dla jednej osoby, obowiązującej na Konferencji NIAS’19, która odbędzie się w dniach od 15 do 17 października 2019 roku w Mons. Wartość nagrody to 795 Euro. Hasło przewodnie konferencji, która odbywać się będzie w Belgii to:
„Digital Transformation, smart machines for smarter decisions”
Celem organizowanej przez NATO-wską Agencję Informacji Komunikacji (NCIA) konferencji jest zaprezentowanie przedsiębiorcom możliwości współpracy z NATO m.in. poprzez bezpośrednie spotkania firm
z pracownikami agencji NATO odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych projektów. Prelegenci zaprezentują także nowe podejście do bezpieczeństwa informacji, przedstawią najnowsze technologie i kierunki działania NATO w tym zakresie.

Szczegóły informacji na temat Konferencji na stronie: https://nias19.com/.

Warto też zwrócić uwagę na to, że Wielkopolska Grupa Prawnicza rozpoczęła projekt szkoleniowo-doradczy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) z całej Polski, który ułatwia udział w międzynarodowych przetargach, również tych organizowanych przez NATO.

(więcej informacji znajdą Państwo na stronie zzp.wgpr.pl)

HBJ

Szukasz porady prawnej?

Zapraszamy do kontaktu!
Kredyty frankowe - Waloryzacja - Prawo zamówień publicznych - Zamówienia międzynarodowe - Projekty unijne

    Sprawdź też artykuły...

    25.04.2024

    Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) w kontekście rozwoju polskich innowacji – narzędzie Ścieżka SMART

    W kontekście unijnego programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki związanego z nową perspektywą finansową na lata 2021-2027 jednym z najbardziej interesujących, przewidzianych narzędzi jest tzw. ścieżka SMART. Czym właściwie jest?...