15.09.2017

Konferencja – Skuteczne sposoby na unikanie błędów podczas realizacji projektów unijnych. Nowa Perspektywa Finansowa 2014 ? 2020.

Konferencja ? Skuteczne sposoby na unikanie błędów podczas realizacji projektów unijnych. Nowa Perspektywa Finansowa 2014 ? 2020.

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło, zaprosić Państwa na tegoroczną Konferencję dotyczącą tematyki zamówień publicznych i wydatkowania środków unijnych.

Już 26 października 2017 br. w Poznaniu,  podzielmy się z Państwem wiedzą, którą zdobywaliśmy przez ponad dziesięć lat, praktycznie zgłębiając zagadnienia związane z codziennymi problemami beneficjentów.

Prelegenci to zespół ekspertów w dziedzinach takich jak: prawo zamówień publicznych, doradztwo podatkowe, czy zarządzanie wierzytelnościami. Podczas wystąpień skupiamy się wyłącznie na zagadnieniach praktycznych.

Konferencja będzie doskonałą okazją na przedstawienie Państwu rozwiązań i odpowiedzi na pytania, z którymi spotykamy się w codziennej pracy.

W programie między innymi:

  • Procedury wydatkowania środków unijnych. Rozeznanie rynku oraz zasada konkurencyjności ? zagadnienia problematyczne.
  • W jaki sposób przygotować umowę z wykonawcą w ramach realizowanych projektów unijnych? Praktyczne aspekty zabezpieczające interes beneficjenta.
  • Podatki w dotacjach. Czy koszty pośrednie stanowią dla beneficjenta przychód podlegający opodatkowaniu, czy wynagrodzenie beneficjenta świadczącego pracę w ramach projektu podlega opodatkowaniu? Czy można skorzystać podatkowo na sprzedaży środka trwałego sfinansowanego z dotacji?
  • Jak usprawnić prowadzenie postępowań w ramach zasady konkurencyjności?
  • Jak uniknąć korekt finansowych? Najczęstsze nieprawidłowości związane z udzielaniem zamówień skutkujące sankcjami finansowymi.
  • Czy komornik może zająć środki pochodzące z funduszy Unii Europejskiej?
  • Ogłoszenie upadłości ? restrukturyzacja beneficjentów popadających w kłopoty finansowe
  • Jak beneficjent może zabezpieczyć swoje interesy w związku z udzielaniem dotacji unijnych? Formy zabezpieczenia udzielanych dotacji.
  • i inne

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się tu: KONFERENCJA AGENDA

Serdecznie zapraszamy zatem do udziału! Prosimy pamiętać, że tylko do końca września konferencja dla 1 osoby to koszt 340zł. Cena standardowa to 390zł/os.

 

Zapisy:

Magdalena Kaczmarek

[email protected] lub +48 515 615 702

Autor artykułu:

WGP

Szukasz porady prawnej?

Zapraszamy do kontaktu!
Kredyty frankowe - Waloryzacja - Prawo zamówień publicznych - Zamówienia międzynarodowe - Projekty unijne