21.10.2019

Nowy Rzecznik Finansowy wspiera frankowiczów

Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego Rzecznika Finansowego w osobie Mariusza Goleckiego. Rzecznik, który wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, jak sam powiedział przejął urząd w przełomowym momencie, bo tuż po wyroku TSUE w tzw. sprawach frankowych.

Przypomnijmy, że w orzeczeniu z 3 października 2019r. TSUE stwierdził, że sąd krajowy nie może samodzielnie uzupełnić luk w umowie po wyeliminowaniu niedozwolonych postanowień umownych czy orzec, że umowa ma dalej obowiązywać. Decyzja czy unieważnić czy odfrankowić umowę należeć będzie do kredytobiorcy.

Golecki deklaruje pomoc frankowiczom w sporze z bankami. Ma również nadzieję na bardziej elastyczny
i korzystny dla obu stron sposób zakończenia sporu w przyszłości- zawieranie ugód.

Udzielanie wsparcia frankowiczom w sądowej batalii z bankami stanowi priorytetowe zadanie dla nowego Rzecznika Finansowego.

Dorota Chraplewska

Szukasz porady prawnej?

Zapraszamy do kontaktu!
Kredyty frankowe - Waloryzacja - Prawo zamówień publicznych - Zamówienia międzynarodowe - Projekty unijne

  Sprawdź też artykuły...

  10.05.2024

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

  Za nami „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”! Mieliśmy okazję porozmawiać z beneficjentami o nowym projekcie „Przedsiębiorcy kompetentni w GOZ”! GOZ to koncepcja gospodarcza, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać...
  9.05.2024

  Zaproszenie na webinarium Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju

  W imieniu Wielkopolskiej Grupy Prawniczej serdecznie zapraszamy do zapisów i działu w udziału w webinarium organizowanym przez naszego wieloletniego partnera – Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Już w najbliższy wtorek 14 maja...