26.01.2023

Seminarium na temat NATO

NATO ? co na to polscy wykonawcy?
 
Przez tragiczną w skutkach wojnę na Ukrainie cały świat zaczął zastanawiać się nad swoim bezpieczeństwem, a co za tym idzie, większą uwagę poświęca się działalności organizacji międzynarodowych, które są odpowiedzialne za obronność i nasze bezpieczeństwo, takich jak np. NATO. Od pewnego czasu w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej staramy się przybliżyć polskim przedsiębiorcom rynek zamówień publicznych udzielanych między innymi przez NATO.
Temat ten tym bardziej wymaga nagłośnienia na polskim rynku, gdyż wciąż pozostaje niezagospodarowany przez polskich wykonawców, a przecież mógłby być. Organizacje te będą bowiem w najbliższych latach przeżywać okres wzmożonego działania, który wiązać będzie się z potężnymi zakupami. W tym działaniu NATO może wesprzeć również polski biznes.
 
WAŻNE!
 • Zamówienia udzielane przez NATO to nie tylko militaria i uzbrojenie!
 • W obrębie Organizacji Traktatu istnieje wiele jednostek wewnętrznych, które organizują przetargi z przeróżnych branż takich jak usługi w zakresie ochrony środowiska zarzadzania danymi, wykonanie obiektów kontenerowych i obiektów budowlanych, a także leasing nieruchomości, gastronomii i dostaw żywności, realizacji prac inżynierskich i doradczych, transportu i medycyny.
 • Polski wykonawca może bardzo łatwo wziąć udział w przetargach organizowanych przez NATO, dzięki informacjom od Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
 • Umowy z NATO są sporządzane i realizowane według ściśle określonych wzorców wewnętrznych jednostki zamówień NATO.

Jeśli chcieliby Państwo jeszcze bardziej zgłębić wątek zamówień NATO, to już dzisiaj zapraszamy Państwa do Gdańska, gdzie 7 lutego 2023 r. odbędzie się seminarium organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. podczas, którego jeszcze bardziej szczegółowo i kompleksowo będą mogli się Państwo dowiedzieć, co NATO ma do zaoferowania, jeśli chodzi o zamówienia oraz jak realizować umowy zawarte z NATO.
O aspektach realizacji zamówień dla NATO, w tym o wątkach waloryzacyjnych, ale także o zamówieniach z zakresu obronności opowiedzą:
 • Ewa Walkowiak ? radca prawny w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej, kierownik działu zamówień publicznych
 • Karolina Kulińska ? radca prawny w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej, lider zespołu ds. unijnych
 • Jędrzej Lutomski ? starszy aplikant radcowski w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej, członek działu procesowego

Szukasz porady prawnej?

Zapraszamy do kontaktu!
Kredyty frankowe - Waloryzacja - Prawo zamówień publicznych - Zamówienia międzynarodowe - Projekty unijne

  Sprawdź też artykuły...

  11.06.2024

  Zysk w procedurze wyjaśniania rażąco niskiej ceny

  Celem wyjaśnień dotyczących ceny wskazanej w ofercie składanych w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 224 ust. 1 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień...
  4.06.2024

  Pomoc frankowiczom

  – formy wsparcia oferowane przez Kancelarię Wielkopolska Grupa Prawnicza Możesz unieważnić kredyt frankowy, jeżeli go nadal spłacasz. Jeśli już go spłaciłeś, przysługuje Ci zwrot rat. Pomoc frankowiczom – unieważnienie umowy...