24.11.2021

Symulacja rozprawy, czyli jak doskonalimy swoje umiejętności – cd.

W ramach rozpoczętego w 2021 r. wewnętrznego projektu szkoleniowego, podczas którego organizujemy cykliczne symulacje rozpraw sądowych, w bieżącym miesiącu odbyła się niezwykle ciekawa debata pt.: „Kara śmierci: za czy przeciw?”

Dla osób biorących udział w debacie niemałym zaskoczeniem był skład komisji oceniającej, do której zaproszenie przyjęli:

– adw. Łukasz Mieloch, specjalista w zakresie prawa karnego gospodarczego oraz skarbowego, a także cywilnego i podatkowego, członek stowarzyszenia European Criminal Bar Association, obrońca w wielu głośnych procesach karnych gospodarczych

oraz

– adw. Roman Szymanowski, specjalista w zakresie prawa karnego oraz prawa karnego gospodarczego, były wieloletni prokurator, pełniący m. in. funkcję zastępcy Prokuratora Okręgowego w Poznaniu, z kancelarii Mieloch Szymanowski Adwokaci Spółka Partnerska.

Obydwie strony sporu były bardzo dobrze przygotowane do debaty. Po burzliwej dyskusji, ogromnej ilości argumentów popartych przykładami z życia i pomimo, że nikt ze składu sędziowskiego osobiście nie popiera kary śmierci zwycięstwo przyznano drużynie opowiadającej się za tą karą.

Było to niezwykle ciekawe doświadczenie, zarówno dla osób aktywnie udzielających się w debacie, jak i osób przysłuchujących się argumentom obydwu stron.

Dziękujemy w szczególności naszej komisji oceniającej za przyjęcie zaproszenia, jak i za wiele cennych wskazówek przekazanych naszym prawnikom.

Wierzymy, że doskonalenie praktycznych umiejętności przełoży się w przyszłości na sukcesy naszych klientów.

Autor artykułu:

WGP

Szukasz porady prawnej?

Zapraszamy do kontaktu!
Kredyty frankowe - Waloryzacja - Prawo zamówień publicznych - Zamówienia międzynarodowe - Projekty unijne