5.09.2019

Szkolenie z zagranicznych zamówień publicznych – Niemcy i Austria

Tym razem szkolenie będzie dotyczyć dwóch krajów: Republiki Federalnej Niemiec i Republiki Austrii. Sumaryczna ilość zamówień publicznych w obu niemieckojęzycznych krajach stawia je na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej (w kwietniowym zestawieniu przed Francją, która, jeśli rozpatrywać rynki Niemiec i Austrii samodzielnie, jest krajem wiodącym w obszarze ilości ogłaszanych postępowań).

Niemcy są potęgą gospodarczą Unii Europejskiej. Ubiegły rok był piątym z kolei, kiedy wartość eksportu Polski do Niemiec rosła szybciej niż do pozostałych krajów. Jest to odwrócenie tendencji spadkowej w handlu z naszym zachodnim sąsiadem, która była obserwowana do 2008 r. (za: https://forsal.pl/). Jednocześnie istnienie bardzo wiele podobieństw między Niemcami, a Austrią, które powodują, że można rozpatrywać te kraje łącznie pod kątem potencjału rynków zamówień publicznych dla polskich przedsiębiorców.

Wierzymy, że projekt umożliwi polskim firmom rozwój na międzynarodową skalę. Do tej pory, mimo olbrzymiego zapotrzebowania na usługi i towary, wśród firm, które mogłyby dostarczać za granicę swoje usługi polskie firmy, niewiele jest takich, które w międzynarodowych przetargach biorą udział. Powodem może być właśnie brak wiedzy o zagranicznych rynkach zamówień publicznych i zasad na nich panujących, które w większości przypadków znacząco różnią się od tych na rynku rodzimym. Każde szkolenie to 6h praktycznej wiedzy, która umożliwi startowanie w przetargach na wybranym rynku. Ponadto, uczestnikom zapewniamy doradztwo prawne, prowadzone przez prawników z wieloletnim doświadczeniem na rynku zamówień publicznych. Dzięki skorzystaniu z pomocy profesjonalistów udział w  zagranicznych przetargach będzie jeszcze łatwiejszy.

Najbliższe szkolenie odbędzie się w Warszawie 16 października 2019 r. w godz. 9:00-14:30 w Centrum Biznesowym ?OGRODOWA 58? przy ul. Ogrodowej 58, sala konferencyjna ?LONDYN? na czwartym piętrze.

Udział w szkoleniu to jedynie 102,60 zł netto (1 osoba).

1h doradztwa dla przedsiębiorstwa to inwestycja 88,00 zł netto.

W cenie szkolenia przewidziano przerwę kawową i obiadową. Każdy uczestnik otrzyma również zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i niezbędne materiały szkoleniowe.

 

Szukasz porady prawnej?

Zapraszamy do kontaktu!
Kredyty frankowe - Waloryzacja - Prawo zamówień publicznych - Zamówienia międzynarodowe - Projekty unijne

  Sprawdź też artykuły...

  10.05.2024

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

  Za nami „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”! Mieliśmy okazję porozmawiać z beneficjentami o nowym projekcie „Przedsiębiorcy kompetentni w GOZ”! GOZ to koncepcja gospodarcza, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać...
  9.05.2024

  Zaproszenie na webinarium Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju

  W imieniu Wielkopolskiej Grupy Prawniczej serdecznie zapraszamy do zapisów i działu w udziału w webinarium organizowanym przez naszego wieloletniego partnera – Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Już w najbliższy wtorek 14 maja...