20.02.2019

Szkolenie z zakresu możliwości udziału polskich przedsiębiorców w rynkach zamówień publicznych Wielkiej Brytanii oraz ONZ – 6.05.2019r.

Szkolenie informacyjne z zakresu możliwości udziału polskich przedsiębiorców z sektora MMŚP w rynkach zamówień publicznych Wielkiej Brytanii oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Już 6 maja 2019 roku, w Poznaniu odbędzie się szkolenie informacyjne z zakresu możliwości udziału polskich przedsiębiorstw z sektora MMŚP w międzynarodowych zamówieniach publicznych. Będzie to pierwsze, z cyklu szkoleń, w ramach projektu „Zagraniczne zamówienia publiczne w Twojej firmie!”, prowadzonego przez Wielkopolską Grupę Prawniczą. Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne aspekty i zasady panujące na wybranych, międzynarodowych rynkach zagranicznych, które ułatwią polskim przedsiębiorcom startowanie w międzynarodowych przetargach.

Podczas pierwszego szkolenia zostaną omówione dwa ryki międzynarodowe – Wielkiej Brytanii oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Powyższe rynki, wybrane zostały nie bez przyczyny. Wielka Brytania jest trzecim, co do wielkości odbiorcą polskiego eksportu. Już 30 marca br. nastąpi tak zwany Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Niewątpliwie, będzie to miało znaczący wpływ na sytuację polskich przedsiębiorców, działających w obszarze tego rynku i współpracujących z firmami, które prowadzą interesy z Wielką Brytanią. Każdy przedsiębiorca powinien przygotować się na możliwe scenariusze dalszego rozwoju i możliwości współpracy, które na tym etapie nie są jeszcze pewne. Temat ten będzie jednym z wielu, dotyczących rynku zamówień publicznych w Wielkiej Brytanii, które zostaną poruszone w ramach spotkania.

Drugim rynkiem, jaki zostanie przedstawiony na szkoleniu będzie rynek ONZ. Warto zaznaczyć, że Organizacja Narodów Zjednoczonych tylko w 2014 roku zorganizowała przetargi o wartości  17,3 mld USD. Niemniej jednak bardzo nieliczna grupa polskich przedsiębiorców wzięła w nich udział (0,01% wszystkich uczestników. Sytuacja ta nie zmieniła się również w 2015 roku). Celem szkolenia jest umożliwienie polskim przedsiębiorcom zapoznania się z zasadami panującymi na rynku zamówień publicznych ONZ, które znacznie różnią się od tych, panujących w Polsce.

Dzięki tej wiedzy, oraz dzięki możliwości skorzystania z doradztwa prawnego z zakresu ubiegania się o zagraniczne zamówienia  publiczne w ramach projektu, polskie przedsiębiorstwa otrzymają możliwość wykorzystania swojego potencjału również na rynkach międzynarodowych. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się co, jak i kiedy zrobić aby zdobyć zamówienie w zagranicznym przetargu organizowanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych [ONZ] lub instytucje w Wielkiej Brytanii [WB].

Warto podkreślić, że szkolenia będą organizowane cyklicznie, jednak na każdym z nich omawiane będą inne rynki zagraniczne.

Podsumowanie:

Temat: Szkolenie informacyjne z zakresu możliwości udziału polskich przedsiębiorców z sektora MMŚP w rynkach zamówień publicznych Wielkiej Brytanii oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Termin: 6 maja 2019 r., godz. 9:00 – 14:30

Miejsce: Poznań, ul. J.H. Dąbrowskiego 79A, biurowiec OMEGA, XI piętro (sala Wuchta)

Koszt szkolenia: 102,60 zł netto/uczestnik (126,20zł brutto)

Koszt doradztwa prawnego w ramach projektu: 88 zł netto/1h (108,24zł brutto). Średnia przewidywana liczba godzin doradztwa prawnego dla przedsiębiorstwa wynosi 20h.

Szczegółowy program najbliższego szkolenia dostępny jest TU.

Spotkanie poprowadzi Radosław Piontek. Biografia trenera dostępna jest TU.

Doradcy: wspólnicy Wielkopolskiej Grupy Prawniczej.

Liczba uczestników jest ograniczona. Podczas szkolenia, dla uczestników  przewidziana została przerwa kawowa i obiadowa.

W celu rejestracji zapraszamy do kontaktu:

Mateusz Wiśniowski – [email protected] | +48 506 965 31

Katarzyna Janoś – [email protected] | +48 517 594 833

Justyna Górna – [email protected] | +48 572 530 798

Szukasz porady prawnej?

Zapraszamy do kontaktu!
Kredyty frankowe - Waloryzacja - Prawo zamówień publicznych - Zamówienia międzynarodowe - Projekty unijne

  Sprawdź też artykuły...

  10.05.2024

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

  Za nami „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”! Mieliśmy okazję porozmawiać z beneficjentami o nowym projekcie „Przedsiębiorcy kompetentni w GOZ”! GOZ to koncepcja gospodarcza, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać...
  9.05.2024

  Zaproszenie na webinarium Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju

  W imieniu Wielkopolskiej Grupy Prawniczej serdecznie zapraszamy do zapisów i działu w udziału w webinarium organizowanym przez naszego wieloletniego partnera – Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Już w najbliższy wtorek 14 maja...