Jakub Świerczyński

Radca prawny, kierownik działu procesowego, doradca restrukturyzacyjny (numer licencji 1058).

Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych Podatki i Skarbowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Pracował w administracji skarbowej w pionie obsługi osób prawnych, zarządzał i kierował projektami unijnymi, współpracował z kancelariami prawniczymi. Sprawował i sprawuje funkcje kierownicze i doradcze przy polskich spółkach z branży nowych technologii. Jako syndyk ma doświadczenie w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych. Prowadził również szereg szkoleń z tematyki podatkowej i obsługi prawnej przedsiębiorstw. Jest autorem licznych publikacji i stałym ekspertem m. in. „Przeglądu Oponiarskiego”. Współautor bloga poświęconego tematyce zarządzania wierzytelnościami i mediacji (http://financelaw.pl/).

W obszarze jego specjalizacji poza prawem finansowym, upadłościowym i naprawczym znajdują się kwestie związane z bieżącą obsługą przedsiębiorstw, w tym optymalizacja podatkowa, umowy cywilnoprawne, prawo pracy czy prawo handlowe. W kancelarii pełni funkcję kierownika działu zarządzania wierzytelnościami.

Płynnie posługuje się językiem angielskim. Interesuje go historia i sport, w szczególności piłka nożna ale również sporty walki i koszykówka. Posiada też podstawowe uprawnienia płetwonurka (P1 CMAS). W wolnym czasie lubi jeździć na motocyklu lub grać na perkusji. Nie lubi za to biegać. Wierzy, iż prawdziwą miarą sukcesu jest umiejętność kroczenia od porażki do porażki nie tracąc przy tym entuzjazmu (W. Churchill).