Mikołaj Maźwa

Radca prawny, wspólnik w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp. k.

Specjalista w zakresie prawa zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego, wydatkowania środków unijnych, oraz budowlanego procesu inwestycyjnego. Kieruje działem prawnym Kancelarii. Zamówieniami publicznymi zawodowo zajmuje się od 2008 roku, reprezentując zarówno zamawiających, jak i wykonawców. Prowadzi audyty postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego oraz zamówień publicznych, a także dotyczących problematyki funkcjonowania funduszy strukturalnych UE i wydatkowania środków unijnych.

Absolwent studiów podyplomowych z zakresu Zamówień Publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prowadzi również szkolenia dotyczące prawa zamówień publicznych dla wykonawców oraz zamawiających. Współautor bloga poświęconego tematyce prawa zamówień publicznych oraz tematyce wydatkowania środków unijnych (http://postepowania.pl/blog). Komentuje zagadnienia związane z zamówieniami publicznymi, m.in. dla Wolters Kluwer Polska S.A.

Prywatnie miłośnik motoryzacji (zarówno tej na czterech, jak i na dwóch kołach), wędkarstwa oraz wszelkich form kontaktu z przyrodą, w szczególności z wodą, lasem i górami, gdzie odnajduje spokój i ładuje akumulatory. Od niedawna także wielki fan caravaningu, w ramach którego podróżuje po Polsce i Europie w poszukiwaniu uroczych zakątków oraz dobrej kuchni wraz z przyczepą kempingową i w towarzystwie najbliższych – żony, synów i owczarka niemieckiego