wielkopolska grupa prawnicza

Radosław Foryński

Radca prawny, kierownik działu prawnego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Zajmuje się doradztwem na rzecz przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego, szczególnie w zakresie dotyczącym realizacji projektów inwestycyjnych, również w ramach zamówień publicznych oraz dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej (zasada konkurencyjności). Doradzał na etapie realizacji m.in. budynków użyteczności publicznej (szkoły, siedziby urzędów gmin, hale sportowe), obiektów zabytkowych i budynków magazynowych, a także przy budowie dróg i sieci teletechnicznych.

Wspiera zarówno na etapie przedsądowym, skupiając się na zarządzaniu ryzykiem sporu, jak i w trakcie procesu sądowego. W swojej codziennej pracy porusza się w przestrzeni prawa cywilnego, budowlanego, nieruchomości oraz zamówień publicznych.

Wierzy w powodzenie każdej inwestycji. Swoją rolę w procesie inwestycyjnym postrzega jako rozwiązanie realnych problemów, a swoje miejsce w szczególności tam, gdzie przepisy prawa nie udzielają satysfakcjonujących odpowiedzi.

Pomoc prawną świadczy również w języku angielskim.

W czasie wolnym najchętniej czyta, w szczególności reportaże i literaturę historyczną. Jest wielkim entuzjastą muzyki i filmu. Spokój i dystans odnajduje w aktywności fizycznej, zwłaszcza w kolarstwie górskim i trekkingu.