wielkopolska grupa prawnicza

Radosław Foryński

Radca prawny, kierownik działu prawniczego.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikację radcowską odbywał przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz Okręgowej Izbie Radców Prawnych  w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie i w Poznaniu, świadcząc kompleksowe doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców, instytucji ubezpieczeniowych oraz organów administracji.

Specjalizuje się w reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych, szczególnie dotyczących spraw budowlanych oraz przedsięwzięć infrastrukturalnych. Doradza, zarówno na etapie przedsądowym, skupiając się na zarządzaniu ryzykiem sporu, jak i w trakcie procesu sądowego. Posiada doświadczenie w postępowaniach     z zakresu prawa ubezpieczeniowego, prawa ochrony środowiska oraz prawa nieruchomości. W swojej codziennej pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu prawa cywilnego, budowlanego, ochrony środowiska oraz prawa zamówień publicznych. Pomoc prawną świadczy również w języku angielskim.

W czasie wolnym najchętniej czyta, w szczególności reportaże i literaturę historyczną. Jest wielkim entuzjastą muzyki i filmu. Spokój i dystans odnajduje w aktywności fizycznej, zwłaszcza w kolarstwie górskim i trekkingu.