Karolina Kulińska

Radca prawny, lider zespołu ds. unijnych

Absolwentka prawa europejskiego oraz prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i SWPS Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym. Interesuje się tematyką europejską, w szczególności środkami unijnymi w zamówieniach publicznych oraz kwalifikowalnością wydatków w ramach projektów współfinansowanych z UE.

W kancelarii pracuje jako radca prawny zajmujący się w szczególności sprawami z zakresu prawa europejskiego, cywilnego, gospodarczego oraz administracyjnego, a także zamówieniami publicznymi. Swobodnie pracuje w języku angielskim. Jest współautorką komentarzy praktycznych do ustawy Prawo zamówień publicznych oraz artykułów dotyczących zagadnień prawa cywilnego i kwestii unijnych.
Jest liderką zespołu ds. unijnych wyodrębnionego w ramach działu prawnego Wielkopolskiej Grupy Prawniczej. Prowadzi fanpage pn. Projekty bez korekty, na którym publikuje treści związane z szeroko pojętymi środkami unijnymi, korektami finansowymi oraz dobrymi praktykami przy realizacji projektów. Brała także czynny udział w weryfikacji wniosków o płatność dla ówczesnego Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji. Pracowała także nad przygotowaniem sprawozdań z zagranicznych rynków zamówień publicznych takich jak rynek belgijski i norweski. Aktualnie koordynuje realizację umowy na obsługę prawną Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej przy Związku Banków Polski oraz umowy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. w wątkach dotyczących ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych oraz realizacji projektów dofinansowanych. Kontroluje także postępowania dofinansowane w ramach Mechanizmu Finansowego EOG.

Uczestniczy w konferencjach naukowych dotyczących zamówień publicznych oraz była prelegentką konferencji pn. „Możliwości ekspansji na rynki zagraniczne, w tym w ramach wsparcia organizacji międzynarodowych dla Ukrainy” oraz „Realizacja projektów unijnych ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy finansowej 2021-2027 – wyzwania, nowe instrumenty, praktyczne aspekty realizacji”. Jako ekspert prowadzi cyklicznie szkolenia dotyczące udzielania zamówień w oparciu o zasadę konkurencyjności, waloryzacji wynagrodzenia w zamówieniach unijnych oraz udziału wykonawców w zamówieniach organizacji międzynarodowych, w tym w szczególności NATO i ONZ.
Przyświeca jej założenie, że każde naruszenie w projekcie zdiagnozowane na odpowiednim etapie można rozwiązać bez konieczności nałożenia na beneficjenta korekty finansowej.

Prywatnie miłośniczka podróży, szczególnie na południe Francji. Lubi gotować i odwzorowywać w swojej domowej kuchni dania poznane podczas podróży. Jej marzeniem jest połączenie zamiłowania do mody z wykonywaniem zawodu prawnika.

W pracy skupia się na dogłębnym zrozumieniu problemu i znalezieniu optymalnego rozwiązania. Jest fanką książek dotyczących rozwoju osobistego oraz kryminałów.

Sprawdź też artykuły...

2.10.2024

Wielkopolska Grupa Prawnicza na „Dniach Przedsiębiorczości Poznań”

Miasto Poznań oraz Wielkopolski Fundusz Rozwoju zapraszają na bezpłatne wydarzenie pt. „Finanse dla biznesu”, które odbędzie się 18 października 2024 roku w godzinach 9:00-16:30 w miejskim biurze coworkingowym „Plus Jeden” w Poznaniu,...
24.09.2024

Jak dobrze przygotować się do realizacji projektu oraz jakich błędów unikać w aspektach księgowych i...

Jak mówią Wytyczne dotyczące kwalifikowalności 2021-2027, każdy wydatek poniesiony w ramach projektu powinien być zgodny z przepisami prawa. Jest to zasada nadrzędna, którą należy bezwzględnie stosować zarówno w ramach bieżącej...